English Nook

English Nook - Writing a holiday postcard

Witajcie drodzy uczniowie,

Wakacje już za nami i ruszamy z nowymi zadaniami w English Nook. W tym roku szkolnym nie zawsze będą zadania, będziemy umieszczać również ciekawostki związane z krajami anglojęzycznymi, świętami, a także informacje o konkursach.

1. We wrześniu czeka na Was zadanie.

Proszę zaprojektować i wykonać pocztówkę z wakacji  w formacie A4, technika dowolna. Z drugiej strony należy napisać pozdrowienia z wakacji.

Poniżej przedstawiam Wam krótką instrukcję jak napisać pocztówkę po angielsku. Podane są początki zdań oraz przymiotniki których możecie użyć.

Hi (name of friend / neighbour / colleague)

We're having a great / wonderful / fantastic / fabulous time here in ……
The weather is hot / sunny / perfect and we're spending our days on the beach / sightseeing / relaxing / exploring the local area / by the pool.

The food is interesting / spicy / pretty good and the other people hare are (nationality), friendly / unfriendly / great.

See you on (day you get back)

Love
(your name)

Things to remember / Zapamiętaj

– Use the present continuous to describe what you're doing. Używaj czasu Present Continuous, aby opisać co robisz.

Prace należy składać do 15 września. Wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę za aktywność, a najładniejsze prace pojawią się na gazetce szkolnej. Prace zbiera pani Magda Magiera – nauczyciel języka angielskiego.

 Zapraszamy do udziału

Nauczyciele języka angielskiego

Propozycja wykonania

 2. Jesienne zadania

Klasy 2-3

Drukują krzyżówkę z dynią i prawidłowo ją wypełniają. Krzyżówkę oddają do nauczyciela języka angielskiego do dnia 31.10.Prosimy o podpisanie prac. Dla bezbłędnych prac przewidujemy nagrody.

Jesienna krzyżówka

Klasy 4-7 

Wykonują plakat na którym ma się pojawić najciekawszy przepis z dyni. Przepisy oczywiście napisane w języku angielskim. Prace mogą być indywidualne lub grupowe. Praca musi być ciekawa i estetycznie wykonana (ozdobiona). Nie zapominamy podpisać swoich prac! Prace oddajemy do 31.10. do pani Ewy Dunagin lub pani Justyny Peresady-Makary. Dla najciekawszych prac przewidujemy nagrody.

My Letter to Father Christmas

Klasy I - III zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym z języka angielskiego My Letter to Father Christmas

Tematem konkursu jest list do św. Mikołaja w formie graficznej plus krótki tekst w języku angielskim. Prace w formacie A4 oddajemy do 01.12.17.

Zadanie świąteczne dla uczniów klas 4-7

Walentynkowe zabawa

  • klasy 1-3 proszę wydrukować plik i odszyfrować podany tekst

Cryptogram - rebus

  • klasy 4-7 obejrzyj prezentację i wykonaj Walentynkę

Prezentacja o św. Walentym

Nauczyciele angielskiego czekają do 14.02.2018 na Wasze prace.

Joomla templates by a4joomla