Warsztaty w ZS1 w Piasecznie

 Dnia 14 grudnia klasa Vd uczestniczyła w warsztatach z robotyki w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. Zajęcia prowadzili uczniowie tamtejszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach. Pierwsza grupa miała za zadanie zbudować roboty LEGO MINDSTORMS, które miały przejechać po czarnej trasie. Zadaniem drugiej grupy było zbudowanie sygnalizacji świetlnej (ARDUINO), korzystając z odpowiedniego oprogramowania w komputerach. Uczniowie mogli również poznać dwa roboty edukacyjne Dasha i Dota. Dash reaguje na głos, odnajduje przedmioty, porusza się, tańczy, śpiewa. Dot to robot, który reaguje na głos i ruch, wydaje dźwięki, ale nie porusza się. Dot może kierować Dashem, wydając mu polecenia, dlatego Dota uznaje się za uzupełnienie Dasha.

Wszyscy bawili się świetnie. Uczniowie wrócili do szkoły z nowymi umiejętnościami programowania. Dziękujemy Zespołowi Szkół nr 1 za możliwość udziału w takich warsztatach.

 


Joomla templates by a4joomla