Wycieczka klasy 3a, 3h

18 maja nasi uczniowie z klas 3A i 3H  wzięli udział w pełnej atrakcji  wycieczce do Gościńca położonego we wsi Kawęczyn. Uczniowie wzięli udział między innymi w wypiekaniu chleba, pokazie sztuki kowalskiej, byli z wizytą w mini zoo. To wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko.

Program pobytu obejmował: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku, poczęstunek ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem, kolorową zabawę „dyskotekową” w sali tanecznej. Pogoda i humor dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki;)

Joomla templates by a4joomla