W fabryce bombek

8 grudnia 2017 klasy 1c oraz 1f wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Fabryki Bombek w Józefowie oraz Manufaktury Cukierków w Warszawie. Ta pierwsza miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki uczniowie poznali tajniki oraz etapy powstawania bombek.  Następnie uczniom zaproponowano warsztaty plastyczne, dzięki którym można było własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali.

Kolejną częścią wycieczki był wyjazd do Manufaktury Słodyczy w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaka.Wszystkie słodycze wykonane były z cukru bez sztucznych barwników i konserwantów. Uczniowie zapoznali się z zawodem cukiernika i mieli okazję zobaczyć proces powstawania lizaków i cukierków. Każdy uczeń otrzymał jakąś słodkość :) To były niezapomniane przeżycia!

 

Joomla templates by a4joomla