26 marca 2018 uczniowie klasy 1c, 1f oraz 2a wzięli udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej organizowanych przez Muzeum Regionalne w Piasecznie.

Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat obchodów Wielkiej Nocy oraz zróżnicowaniu regionalnym obyczajów świąt.

W drugiej części warsztatów dzieci, z wielkim zaangażowaniem i wspaniałymi rezultatami, wykonały pisanki wielkanocne. Zajęcia te miały one na celu propagowanie i kultywowanie tradycji związanej z okresem Świąt Wielkanocnych i pokazem techniki zdobienia pisanek. Dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać takie pisanki i doświadczyć,  jak trudny i pracochłonny jest to proces. Tworząc indywidualne wzory uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich zdolności. Każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Na pewno znalazła się na świątecznym stole:)