Wolontariat

Poniżej przedstawiamy Państwu akcje, które od kilku lat podejmujemy systematycznie wspierając potrzebujących. Oto niektóre z tych akcji.

Akcje PCK

2008/2009

• zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Wyprawka dla Żaka"
  • zbiórka pieniędzy w ramach akcji"Stop malarii" z przeznaczeniem na zakup moskitier przeciwko komarom dla rodzin w Afryce

2009/2010

• "Góra grosza"
  • zbiórka pieniędzy "Pomóżmy Haiti"
  • udział w akcji nakręć wózek

2010/2011

• zbiórka odzieży dla powodzian przy współudziale Samorządu Szkolnego

2011/2012

• Zbiórka przyborów szkolnych dla uczniów ze szkół w Afryce
  • "Pomoc rodakom na Ukrainie" - zbiórka pieniędzy i odzieży

• zbiórka nakrętek na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kuby
  • zbiórka środków opatrunkowych w ramach akcji "Opatrunek na ratunek" dla Szpitali Misyjnych w Afryce

2013/2014

• Zbiórka nakrętek dla dwuletniego Kuby- realizowano na bieżąco akcję zbierania nakrętek (zebrano ok. 750 kg), część nakrętek została wykorzystana w akcji bicia rekordu pod GUINNESSA w układaniu mozaiki z nakrętek, pod hasłem Nasz Świat Wartości
  • Przystąpiono do akcji Adopcja Serca zebrano 278 zł, które zostały przekazane na edukację uczennicy z Kamerunu

• Realizowano na bieżąco akcję zbierania nakrętek
    Przeprowadzono zbiórkę darów dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Radości
  • Przeprowadzono akcję Ołówek dla Afryki- polegająca na zbiórce długopisów, ołówków, kredek  itp., które zostały przesłane do Fundacji Redemptoris Missio i za jej pośrednictwem wysłane do Afryki, by wyposażyć tam mieszkające dzieci w przybory szkolne.
  • Zorganizowano kolejną zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Adopcja na odległość

• Zbiórka nakrętek
  • Za pośrednictwem SK PCK szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Podaj mydło
  • Zorganizowano konkurs plastyczny „Choinki Jedynki”, rysunki o tematyce świątecznej wsparły akcję charytatywną organizowaną przez Polskie Radio.
  • W odpowiedzi na prośbę ks. Vitalija Kashchuka Zarząd Rejonowy PCK w Piasecznie (za pośrednictwem SK PCK) przekazał dary rzeczowe dla domów dziecka na Ukrainie.
  • Przeprowadzono akcję „Kup pan szczotkę” polegającą na zbiórce past i szczoteczek do zębów, które następnie przesłano do fundacji  Redemptoris Missio,
  • W ramach ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ zorganizowano zbiórkę pieniędzy.

2016/17

• Zaangażowano się w ogólnopolską akcję OKULARY DLA AFRYKI

• Zorganizowano akcję KARTKA DLA RODAKA .W ramach akcji uczniowie wykonywali własnoręcznie kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Kartki te zostały przekazane Polonii zamieszkującej różne kraje Europy. Otrzymaliśmy piękne i miłe podziękowania od inicjatorki akcji p. Joanny Wilk Yaridiz.

• W ramach ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz adoptowanego przez społeczność szkoły dziecka.

• Zbierano nakrętki

• Zorganizowano zbiórkę darów żywnościowych, które w ramach akcji „Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach” zostały przekazane polskim kombatantom żyjącym w krajach byłego ZSRR.

"Szlachetna Paczka"

• Od roku 2008 bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Szlachetna Paczka". Inicjatorami tej akcji byli Rodzice z czasem akcją zajął się Samorząd Szkolny. Każdego roku pomagamy innej Rodzinie, a hojność darczyńców jest coraz większa.

"Krewniacy"

• Promowaliśmy również akcję "Krewniacy" prowadzoną na terenie Piaseczna

"WOŚP"

• Od roku 2004 w szkole przeprowadzamy akcję zbiórki pieniędzy na podany przez Fundację cel. Kwoty te są przekazywane do Sztabu w Piasecznie.
  • Od kilku lat przeszkoleni nauczyciele prowadzą z uczniami klas młodszych lekcje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odpowiednie materiały przekazane przez Fundację WOŚP pomagają lepiej przyswoić wiedzę z tego zakresu. Szkoła oprócz bezpłatnego  przeszkolenie nauczycieli została wyposażona w specjalne fantomy do nauczania sztucznego oddychania.

"Pomoc schroniskom dla zwierząt"

• Nasi uczniowie od roku 2011 pomagają schroniskom dla zwierząt. Zbieraliśmy koce, karmy dla zwierząt. Uczniowie swoje działania propagowali również za pomocą gazetek i konkursów rysunkowych.  Mamy również uczennice wolontariuszki, które pomagają w piaseczyńskim schronisku dla psów.

"Pomoc koleżeńska"

• Nasi uczniowie są również zaangażowani w pomoc koleżeńską - pomagają sobie w nauce. Jesteśmy znani z niesienia pomocy potrzebującym i pokrzywdzonym przez los.