Wielkanocna Akcja Paczka 2018

Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie

przystąpiła do akcji

WIELKANOCNA AKCJA PACZKA 2018

darów dla Polaków zbiórki

mieszkających na Kresach

 

 

Organizatorem pomocy jest Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” oraz  Wojewódzki Komendant OHP w Warszawie  przy współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty  w Warszawie

 

Zebrane dary  jeszcze przed Wielkanocą, trafią do rodaków mieszkających w obwodzie grodzieńskim, na Białorusi (m.in. w Grodnie, Nowogródku, Iwiu, Hoży oraz Lidzie).

 

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy proszą darczyńców przede wszystkim o: 

  • chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne)
  •  podstawowe medykamenty (witaminy, wodę utlenioną, środki opatrunkowe, żele).
  • bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).
  • doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią.

 Zbiórka na terenie szkoły trwa do dnia  1 marca 2018r. , następnie jest wielkie pakowanie i segregowanie oraz przewóz paczek  do Warszawy, aby stamtąd mogły wyruszyć na Kresy i cieszyć  mieszkających tam Polaków.

Dary proszę składać  do:

p. Magdaleny Rumniak sala 60 (gabinet psych.-ped.)

p. Marty Michalskiej do sali 43

 

Bardzo prosimy osoby chętne o wsparcie w postaci  kartonów oraz chętnych Kierowców z samochodami z pojemnymi bagażnikami celem przewiezienia zebranych darów do Warszawy.  

Z każdą pomoc serdeczne

WIELKANOCNE WIELKIE DZIĘKI 


                                                              

 

 

Joomla templates by a4joomla