K O M U N I K A T w sprawie świadczenia dobry start (300+)

W Gminie Piaseczno postępowania w sprawie świadczenia dobry start prowadzone będą w Urzędzie Miasta i Gminy w Wydziale Świadczeń Społecznych przy ul. Szkolnej 1 (w lokalu świadczeń wychowawczych 500+).

Od dnia 01 lipca 2018 r. wnioski można składać przez internet m.in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia oraz przez bankowość elektroniczną niektórych banków. W przypadku korzystania z Portalu Emp@tia, niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Od dnia 01  sierpnia 2018 r. wnioski będzie można składać  drogą tradycyjną (papierową) w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5 oraz w Wydziale Świadczeń przy ul. Szkolnej 1.

Uwaga !!!!!!!!

• w przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, wnioskodawca świadczenie otrzyma nie później niż do dnia 30 września
  •  wnioski złożone w czasokresie od dnia 01 września 2018 r. do dnia 30 listopada 2018 r.  będą realizowane  w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku
  •  Ważne!  wnioski należy złożyć do 30 listopada, wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
  •  300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  https://www.mpips.gov.pl/DobryStart

Hanna Kułakowska-Michalak

II Zastępca Burmistrza