DBI 2018

Dnia 5 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Bezpieczni w sieci”, w którym wystąpili uczniowie kl. 6d. Zostało ono zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten odbył się 6 lutego, pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Przedstawienie było również podsumowaniem programu IMPACT (Interdyscyplinarny Model Przeciwdziałania Agresji i Cyberprzemocy Technologicznej), w którym klasa 6d brała udział przez ostatnie 3 miesiące.

Lista możliwości, które przynosi nam Internet jest niemal nieograniczona. Kiedy myślimy o Internecie zwykle przychodzą nam do głowy korzyści, które nam daje. Jednak w sieci kryją się też niebezpieczeństwa, na które narażeni są szczególnie najmłodsi  internauci.

Podczas oglądania przedstawienia można było zwrócić uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego używania Sieci. Uczniowie otrzymali również wskazówki jak zabezpieczyć swój komputer przed wirusami internetowymi. A co zrobić, by przed komputerem nie spędzać tyle czasu? Oczywiście do wyboru jest mnóstwo zajęć dodatkowych, spotkania z przyjaciółmi oraz wszelkie działania twórcze. A jedno z nich zaprezentowała uczennica kl. 6d, która w wolnym czasie szyje ubranka dla lalek. (zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

 

Na zakończenie podano wyniki konkursu z okazji DBI pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”:

I miejsce – Kuba Wrzaszcz kl.4h

II miejsce – Nela Ciężkowska   kl.4g

Wyróżnienie – Lidia Nowak   kl.4a i Aleksander Nowak   kl.5a

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Joomla templates by a4joomla