Rekrutacja 2018/2019

Szanowni Państwo

Zamieszczamy informacje o rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie na rok szkolny 2018/2019, oraz informacje o rekrutacji do oddziału wychowania przedszkolnego ("Zerówka”) w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie na rok szkolny 2018/2019

Bardzo proszę o przestrzeganie terminów wskazanych w harmonogramie, ponieważ Rekrutacja będzie się odbywała drogą elektroniczną i system informatyczny dostępny będzie w ściśle określonym terminie.

Z wyrazami szacunku

Krystyna Łęcka

 

Harmonogram rekrutacji dostępny pod adresem: http://www.oswiata.piaseczno.eu/rekrutacje/harmonogram-rekrutacji.html

 

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, iż utworzona została strona internetowa poświęcona oświacie w Gminie Piaseczno. Dostępna jest ona pod adresem: http://www.oswiata.piaseczno.eu/

 

 


  • Historia

 

Historia Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie łączy się z historią naszego kraju. Po odzyskaniu niepodległości, w 1918 r. utworzono szkołę powszechną. W 1925 r. Magistrat zakupił przy ul. Świętojańskiej 12 drewniany budynek. Rada Miejska w 1934 r. podjęła decyzję o budowie nowego gmachu szkoły na posesji przy ulicy Świętojańskiej. Komitet Wykonawczy Budowy Szkół podejmował różne przedsięwzięcia, służące pozyskiwaniu finansów na budowę nowego gmachu szkoły. 11 listopada 1938 r., w 20- tą rocznicę odzyskania niepodległości, nastąpiło uroczyste poświęcenie gmachu szkoły.

 

Po wyzwoleniu Piaseczna do budynku zaczęło wracać szkolne życie. W 1975 r. szkole nadano imię 4 Pomorskiej Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Z tej okazji wymurowano cokół, na którym umieszczono głaz polodowcowy wydobyty w1935 r. podczas kopania fundamentów, a na nim umieszczono pamiątkową tablicę.

 

  • Nasza „Jedynka” dzisiaj…

 

W nowe stulecie najstarsza szkoła w Piasecznie weszła z nowymi marzeniami i projektami. W 2007 r. władze miasta zatwierdziły projekt rozbudowy szkoły. Początek budowy nastąpił w 2010 r. Uroczyste otwarcie nowej części szkoły nastąpiło 12 marca 2014 r.

 

Obecnie istniejący budynek szkoły to nowoczesny, przestronny gmach w pełni odpowiadający wyobrażeniom o szkole XXI wieku. Przepiękna hala sportowa, audiowizualna pracownia językowa, sale lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne, nowoczesny węzeł żywieniowy stanowią wizytówkę naszej placówki

 

Wykorzystanie nowoczesnej bazy lokalowej wpływa pozytywnie na szkolne życie, komfort kształcenia i poczucie bezpieczeństwa. Pamiętamy, że „ nie jesteśmy samotną wyspą”, podejmujemy szereg działań służących dobru wspólnemu. Uczestniczymy w akcjach ekologicznych, charytatywnych, ( np. Szlachetna Paczka, kwesta na rzecz WOŚP, zbiórka darów dla domów dziecka, schroniska dla zwierząt, zbiórki nakrętek dla potrzebujących organizowane m.in. przez SK PCK).

 

  • Z nowoczesnymi technologiami za pan brat

 

Rozumiejąc potrzeby współczesnego świata staramy się tworzyć szkołę przyjazną dzieciom. Szkołę, w której uczeń poznaje świat dzięki doświadczeniom przy wsparciu nauczycieli. Uczy się, korzystając z aktywizujących metod nauczania oraz nowoczesnych technologii komunikacyjnych.

 

Nasi podopieczni realizują różnorodne projekty w ramach innowacji pedagogicznych:

 

- „My w świecie innowacji”

 

- ”Nasze wartości”  

 

- ”Programować możesz i TY – scratchowanie w szkole”

 

- „Jestem radosnym pierwszakiem”

 

- „Wiosenne tajemnice lasu”

 

- „Bocian – globtroter”

 

  • Konkursy

 

Uczniowie przystępują do wielu konkursów szkolnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich oraz międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Nauczyciele są organizatorami gminnych konkursów przedmiotowych objętych patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno .

 

Bezpieczeństwo oraz troska o wszechstronny rozwój każdego ucznia to zadania, które realizuje każdy nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

 

 

 

  • Jutro Naszej Szkoły to:

 

Uczniowie, których talenty będziemy rozwijać,

 

Tradycje, które nadal będziemy pielęgnować,

 

Refleksyjni, pełni empatii nauczyciele,

 

Otwartość na potrzeby środowiska lokalnego.

 

 

 


 

Joomla templates by a4joomla