Zima w mieście może być bezpieczna, radosna i kusić karmelem…
Półkolonie „Zima w mieście” finansowane przez Gminę Piaseczno organizowane w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Piasecznie trwały od 28 stycznia 2019 r. do
1 lutego 2019 r.

Na zajęcia  zapisane było  91 dzieci - uczniów Szkoły. W czasie trwania akcji zorganizowano
-wycieczkę do kina-Cinema City w Jankach na film „Asteriks i Obeliks”,
-warsztaty „Mój lizak” w „Karmelowej Pokusie –Manufakturze Słodyczy”
-zajęcia z Policjantami z Sekcji profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji  w Warszawie prowadzone w ramach akcji „Bezpieczna zima 2019”
-Zajęcia gier zespołowych na terenie sali gimnastycznej w SP1.
-Zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie boiska szkolnego,
- Zabawy z sankami na boisku szkolnym.
-Różnorodne zajęcia na terenie szkoły ( muzyczne, plastyczne, ruchowe, informatyczne, rekreacyjne)
-Gry planszowe i zabawy stolikowe,
-pokaz filmu „Dzienniczek cwaniaczka” w Domu Parafialnym.

W trakcie trwania akcji „Zima w mieście 2019” dzieci otrzymywały obiady oraz podwieczorek przygotowany przez kuchnię SP nr 1. Z dużą satysfakcją usłyszeliśmy opinię jednego z uczestników zimowej akcji: „Do takiej szkoły, jak ta w czasie zimy w mieście, to ja mogę chodzić!”