zgaś światło

CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

Ogólnopolski Dzień

Głośnego Czytania 29 września (czwartek).

 

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.

 

Tego dnia w SP 1 na Świętojańskiej (w bibliotece) w czasie wszystkich przerw czytali dzieciom zaproszeni pracownicy naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy.

Copyright 2021 | Realizacja: cemit.pl