zgaś światło

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Piasecznie 

W słoneczny październikowy dzień dzieci z ”0” ze SP1 na Świętojańskiej uczestniczyły w spotkaniu “Seniorzy łączą pokolenia”; z poetą, bajkopisarzem, autorem słuchowisk radiowych, tekstów piosenek – Janem Kazimierzem Siwek, z Jolantą Radecką i Elżbietą Nowińską z Teatru Peronówka. Autor opowiedział dzieciom skąd czerpał pomysły na pisanie książek, zaprezentował swoje książki, czytał urywki bajek oraz zagadki rymowanki, które dzieci z wielkim zapałem rozwiązywały.  

Seniorka Elżbieta Nowińska przeprowadziła konkurs literacki w którym nasze dzieci chętnie wzięły udział, emocji było co niemiara.  

Z okazji tego spotkania Jolanta Radecka napisała i przeczytała nam piękny wiersz pt. “Dzieci, które lubią książki”. 

Maluchy, uśmiechnięte z bajeczkami w ręku, podziękowały Seniorom za integrację i naukę. 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przemiłą wizytę. 

Halina Borowiak 

Copyright 2021 | Realizacja: cemit.pl