Szanowni Państwo,

Z uwagi na duży niepokój związany z panującą na świecie epidemią koronawirusa oraz liczne telefony w tej sprawie, pragniemy poinformować Państwa o podjętych przez szkołę działaniach w tym zakresie.

1. Szkoła jest dobrze zaopatrzona w środki czystości. W toaletach szkolnych zawsze jest ciepła woda, mydło, ręczniki papierowe. Dodatkowo, zakupione zostały środki do dezynfekcji rąk. Pełna informacja, nazwa preparatu oraz jego skład umieszczone są na butelce.
  2. Profilaktycznie wzmożono działania sanitarne – dezynfekcja klamek, mycie podłóg środkami dezynfekującymi itp.
  3. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła apel dotyczący działań profilaktycznych zapobiegających zakażeniom wirusowym, w tym koronawirusem.
  4. Przygotowane zostały gazetki oraz plakaty informacyjne, wyeksponowane w widocznych miejscach.
  5. Na stronie internetowej Szkoły, w zakładce dla rodziców, umieszczane są na bieżąco informacje z zakresu tej tematyki, które docierają do placówki z GIS, Kuratorium Oświaty oraz Gminy Piaseczno.
  6. Przedstawiciel Szkoły uczestniczył w spotkaniu organizowanym przez Kuratorium Oświaty na temat profilaktyki koronawirusa.
  7. Cały personel Szkoły obserwuje dzieci, na dzień dzisiejszy nie zauważono uczniów z widocznymi objawami infekcji.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów,  prosimy o pozostawienie w domu dzieci z wszelkimi objawami infekcji.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie