zgaś światło

W dniu 25.04.2017 grupa piąto i szóstoklasistów była w zaprzyjaźnionej szkole-Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. Organizowano tam kolejny raz Piaseczyńskie Dni Techniki. Nasi uczniowie ponownie odwiedzali te gościnne dla nas progi. Ale tym razem w bardzo nietypowej roli. Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie zajęć z programowania dla dwóch grup uczniów technikum.

Początek- obawy "my mam uczyć starszych"?,  a także "takie dzieciaki z podstawówki"?  Ale programowanie na szczęście nie zna granic wiekowych. Uczniowie zaczęli tak wspaniale współpracować, że oprócz szumu jazdy robotów było słychać tylko śmiech i wesołe komentarze. Dwie grupy uczniów "nauczone" programowania układały zadania na macie edukacyjnej. Oj było wesoło, warcaby i podskoki, układanie Sudoku, ustalanie kolejności poprawnych rozwiązań. W ZS1 Piaseczno czujemy się doskonale.

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl