zgaś światło

Minister Anna Zalewska zainaugurowała w dniu 21 marca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Celem wydarzenia była promocja edukacji cyfrowej. Podczas wizyty w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie szefowa MEN uczestniczyła w zajęciach z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie pokazywali, w jaki sposób powstaje inteligentny dom, jak wydrukować przedmioty na drukarce 3D, utrwalić słownictwo z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i metody kinestetycznej oraz stworzyć awatara postaci z lektury szkolnej. Ponadto minister edukacji wzięła udział w zajęciach z elektroniki. Razem z uczniami lutowała obwody scalone.

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 i została zaproszona do udziału w w/w imprezie jako współorganizator.

Uczniowie klasy VId zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt: „Bezpieczni w sieci”, ponadto prowadziliśmy zajęcia z matą edukacyjną Mistrzów Kodowania, projektowaliśmy animację: „Wiosna” w języku Scratch, oraz zajęcia z robotami mBot. Nasz szkoła posiadała także stanowisko promujące, gdzie przedstawiliśmy innowacje pedagogiczne, jakie realizujemy. Uczniowie zaprezentowali grę na żelkach z płytką Makey Makey, oraz prace uczniów w języku Scratch i zabawy z robotami mBot.

Klasy VIc i VIe uczestniczyły w warsztatach, oferowanych przez organizatorów.

 

Więcej informacji z powyższego wydarzenia znajduje na stronie https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dzien-nowych-technologii-w-edukacji.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Bardzo dziękujemy pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie, za bardzo miłą   i owocną współpracę, uczniom klasy VId za aktywny udział w powyższym wydarzeniu i przeprowadzenie warsztatów, a przede wszystkim pani Agnieszce Sobieckiej, która zapoczątkowała w naszej szkole programowanie w języku Scratch, zabawę z robotami mBot, płytką Makey Makey oraz matą edukacyjną Mistrzów Kodowania.

 

Joanna Kotarska, Anna Walenciak

 

Niektóre zdjęcia pochodzą ze strony men.gov.pl

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl