English Nook - Writing a holiday postcard

Witajcie drodzy uczniowie,

Wakacje już za nami i ruszamy z nowymi zadaniami w English Nook. W tym roku szkolnym nie zawsze będą zadania, będziemy umieszczać również ciekawostki związane z krajami anglojęzycznymi, świętami, a także informacje o konkursach.

 

  • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:

Klasy 4-8

W związku z listopadowym świętem prosimy o przygotowanie plakatu A4 Halloween – co to jest i jakie jest pochodzenie tego święta?

Klasy 1-3

Prosimy o przygotowanie na kartce A4 projektu Jack-o’- lantern, czyli projekt dyni na Halloween.

Technika wykonania prac - dowolna. Prace prosimy przynosić do nauczycieli języka angielskiego do 30.10.2018r.

 

  • Dzień Języków Obcych – 26.09.2018 (środa)

1.Wszyscy chętni - uczniowie klas 1 – 8 SP i III klasy gimnazjum - biorą udział w konkursie recytatorsko – wokalnym.

Prosimy o przygotowanie połamańca, wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym.

Chętni zgłaszają się do nauczycieli języka angielskiego w terminie do 21.09.18r. Zapraszamy uczniów występujących solo, w duetach i grupowo.

2. Plakaty – konkurs indywidualny:

Chętni uczniowie klas I – III SP przygotowują plakat z 3 magicznymi słowami w wybranym języku obcym.

Chętni uczniowie klas IV – V SP przygotowują plakat o wybranym kraju obcojęzycznym, plakat musi zawierać: podstawowe wyrażenia / pozdrowienia i informacje o kraju.

Chętni uczniowie klas VI – VIII SP przygotowują plakat o wybranym kraju obcojęzycznym, plakat musi zawierać: podstawowe informacje o kraju, zbytki, sławne osoby i z czego słynie dany kraj.

Chętni uczniowie klas III Gimnazjum przygotowują plakat o wybranym kraju obcojęzycznym: “A City for a weekend”- promujący historie, zabytki i atrakcje wybranego miejsca.

Prace w formacie A3 lub A4, wykonane techniką dowolną składamy u nauczycieli języka angielskiego w terminie do 21.09.18r. Będą oceniane następujące elementy: oryginalność, wizualna prezentacja oraz poprawność merytoryczna.

Zapraszamy

Zespół Językowców

Joomla templates by a4joomla