zgaś światło

W grudniu przystąpiono do realizacji tygodnia biologicznego pod hasłem „Piąte królestwo – grzyb morderca czy żywiciel?”. Była to pierwsza część projektu. Nauczyciele biologii Maja Tylicka, Bogusława Knotek i Urszula Krzepicka przygotowały wiele atrakcji dla uczniów w formie quizów, konkursów, obserwacji mikroskopowych i doświadczeń biologicznych. Odbyła się także prelekcja pracowników Lasów Państwowych na temat porostów – grzybów lichenizujących oraz założono hodowlę pieczarki białej. Przygotowano również zadanie specjalne dla najbardziej wytrwałych i pracowitych. Polegało na wykonaniu 4 zadań, których treść pojawiała się raz w tygodniu.  Efekty pracy zaprezentowano na wystawie podsumowującej cały projekt. Prace uczniów zachwyciły jury, które wyłoniło zwycięzców. Pozostało nam tylko uroczyście wręczyć nagrody i pogratulować wszystkim biorącym udział w projekcie.

 

Copyright 2021 | Realizacja: cemit.pl