DBI 2018 zbliża się wielkimi krokami!!!!

W bieżącym roku obchodzić go będziemy 6 lutego pod hasłem

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 

Z okazji DBI zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym, przygotujcie plakat, którego hasłem przewodnim będzie: „Kultura szacunku w sieci”, technika dowolna, termin oddawania prac to 05.02.18r. Prace składamy u: J. Kotarskiej, A. Walenciak, A. Sobieckiej.

Zapraszamy!!!!

Joomla templates by a4joomla