zgaś światło

19 grudnia 2019r. uczniowie klasy 3f i 3g udali się na warsztaty muzealne do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Uczniowie klasy 3f uczestniczyli w zajęciach podczas których poznawali historię i znaczenie polskich symboli narodowych. Dzieci mogły uzyskać odpowiedzi na pytania: Dlaczego godłem Polski jest orzeł i czy zawsze miał koronę? Dlaczego nasze barwy to biel i czerwień? Kim był Dąbrowski o którym śpiewamy w hymnie?, a zdobytą wiedzę miały okazję sprawdzić uczestnicząc w przygotowanych dla nich zabawach, zaś uczniowie klasy 3g dowiedzieli się jakie nakrycia głowy używali polscy żołnierze począwszy od XXI wiecznych rycerzy, a skończywszy na żołnierzach współczesnych. Każdy mógł poczuć się przez chwilę jak rycerz Jagiełły, husarz króla Jana III lub polski ułan przymierzając hełm, szyszak i inne nakrycia głowy używane przez żołnierzy. To były wspaniałe lekcje historii połączone ze świetną zabawą.

Katarzyna Bąk, Anna Kosierb

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl