Program  „Integrowanie poprzez czytanie”

to świetna okazja do znalezienia kolejnych ciekawych miejsc na wspólne czytanie.

O tym że czytanie wznosi nas nad poziomy wszyscy doskonale wiedzą.

Zajęcia dla uczniów klasy 3a odbyły się  w bibliotece szkolnej na Al. Kalin 3.03.2020r . Tym razem klasie 3a czytali Patrycja i Sebastian z 6a. Tematyka spotkania skupiała się wokół problemu: jak uwierzyć w siebie? Uczniowie poznali historię Eryka, bohatera książki B. Kosmowskiej „Niezłe ziółko” To chłopiec, który nie ma przyjaciół w szkole, brakuje mu pewności siebie, wycofuje się z wielu działań , w których uczestniczą jego rówieśnicy. W życie Eryka wkracza niespodziewanie Babcia Malutka. To ona uczy swojego wnuka przezwyciężenia własnych słabości i odwagi. Chłopiec zaczyna realizować swoje marzenia, zyskuje przyjaciół. Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak ważna w życiu jest wiara w swoje możliwości.

Halina Borowiak
Wioletta Biernat