zgaś światło

W maju 2018r. klasa 3i w ramach realizacji innowacji pedagogicznej: „Wiosenne tajemnice lasu” uczestniczyła w Bibliotece Miejskiej Oddział dla dzieci, w lekcji bibliotecznej: Poznajemy życie i zwyczaje borsuków. Wyszukiwanie informacji w literaturze.  Uczniowie wysłuchali ciekawostek czytanych przez kierownika biblioteki, oglądali albumy z informacjami, a następnie podsumowano usłyszane wiadomości. Następnie uczniowie wykonali ćwiczenia nawiązujące zagadnieniami do wysłuchanych tekstów. Rozwiązywali łamigłówki logiczne, matematyczne i polonistyczne. Zajęcia upłynęły szybko w miłej i pracowitej atmosferze.

Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach z etnografem w Muzeum Regionalnym pod hasłem: Motywy leśne w lelujach kurpiowskich. Po zapoznaniu dzieci z rysem historycznym powstania wycinanki, rysowali swoje wg własnych pomysłów. Praca nie była prosta, ale z dużym zaangażowaniem szkicowali, wycinali i kleili swoje leluje. Prace wzbudziły podziw pani etnograf, ponieważ bardzo wyraźnie zaznaczone w nich były elementy leśne.

Wychowawca Bogusława Mikulska

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl