zgaś światło

25 września 2019r  klasa III a ze SP1 w Piasecznie  pojechała na spotkanie autorskie do SP w Dobieszu, którą  odwiedził Tom Justyniarski. Towarzyszyła mu mała chihuahua o imieniu Lusia. Nasz sympatyczny gość to niezwykły człowiek. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce, ornitologiem, przyrodnikiem, podróżnikiem (do tej pory odwiedził ponad 70 krajów). Jest też autorem książek dla dzieci i są to oczywiście książki o zwierzętach. Pisarz przeprowadził niezwykłą lekcję – „lekcję miłości do zwierząt”,  ucząc  miłości i  tolerancji do wszystkich istot żywych. 

Autor przeczytał zgromadzonym  fragmenty lektury „Psie troski”, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”, która została wpisana do rejestru lektur szkolnych. Jest to opowieść o Betty, suczce rasy bernardyn, zabranej ze schroniska dla zwierząt, o przyjaźni między człowiekiem a psem i odpowiedzialności człowieka za los czworonogów. Jest to wyjątkowa książka ucząca miłości, opiekuńczości, poruszająca nawet najtwardsze  serca. Chętni mogli nabyć lekturę wraz z autografem. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych. Po części oficjalnej na wszystkich uczestników programu "Integrowanie poprzez czytanie" czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl