Przygotuj PODCAST na temat tego, jak technologie i nowe media (gry komputerowe, social media, filmy, seriale, wizualizacje 3D) wpływają na Twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne. Co oddziałuje na Ciebie pozytywnie? Co negatywnie?
Porady na temat nagrywania podcastów:
- Przygotuj notatki, czyli co właściwie chcesz powiedzieć. Zapisz to pełnymi zdaniami lub w punktach. Mają to być rzeczy, które będą ciekawe dla odbiorców i będą odpowiadały zadanemu tematowi. Wcześniej przygotowane notatki pomogą Ci zachować porządek i nie zapomnieć o niczym ważnym.
- Znajdź ciekawe fakty (dane, daty) lub historie. To sprawi, że Twoja audycja będzie jeszcze bardziej interesująca dla słuchaczy.
- Wybierz odpowiednie miejsce do nagrania: Znajdź ciche i spokojne miejsce, gdzie możesz nagrywać swój podcast bez zakłóceń.
- Wybierz odpowiedni sprzęt do nagrywania: Nie potrzebujesz drogiego sprzętu do nagrywania podcastu. Na pewno możesz liczyć na pomoc dorosłych w swoim otoczeniu w tym zakresie!
- Ćwicz swoje wypowiedzi: Przed nagraniem podcastu poćwicz mówienie (do siebie), aby poczuć się pewnie i swobodnie przed mikrofonem. Możesz nawet poprosić swoich przyjaciół lub rodzeństwo o informację zwrotną lub nagrać kilka kawałków i przesłuchać.
- Niech Twój podcast odzwierciedla Twoją osobowość! Bądź sobą!
- Nie przejmuj się błędami. Nikt nie jest doskonały, więc nie martw się, jeśli popełnisz jakieś błędy podczas nagrywania. To naturalne! Po prostu ucz się z nich i idź dalej.
- Baw się i przemyśl, jak Ci poszło. Najważniejsze to mieć frajdę z tworzenia swojego podcastu, ale pamiętaj, że warto wyciągnąć z tego doświadczenia dla siebie wnioski na przyszłość.
Termin wykonania zadania: do 5 czerwca.
Dostarcz pracę do Gabinetu psychologiczno-pedagogicznego: Budynek ul. Świętojańska: gabinet nr 60 lub wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Budynek Al. Kalin: gabinet nr 25 lub wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dla uczestników Konkursu przewidziane są upominki i dyplomy.
Psycholożki szkolne Milena Gostkowska i Natalia Kur-Olechnowicz