zgaś światło

Uczniowie naszej szkoły swoją pełną wrażliwości postawą wsparli potrzebujących mieszkańców skupionych wokół misji w Ngaoundaye w jednym z najbiedniejszych krajów świata – Republice Środkowoafrykańskiej. Po raz trzeci licznie włączyli się w zorganizowaną w szkole zbiórkę zabawek i książek, sprzedaż których odbyła się podczas kiermaszu w niedzielę 17 listopada przy kościele Świętej Anny w Piasecznie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie grupy najbiedniejszych mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej, którzy utracili wzrok, a ich sytuacja życiowa uniemożliwia im samodzielne pokrycie kosztów leczenia. Mały Gest wielu naszych uczniów to duże wsparcie dla akcji „Oczy Afryki”, której w parafii Świętej Anny patronują Siostry Pasterzanki. Pięknym wyrazem empatii była też wspólna z Siostrami organizacja kiermaszu i sprzedaż zebranych zabawek i książek przez dzieci należące do Misji Świętej Tereski oraz liczną grupy uczniów z klasy VIf,  którzy poświęcili temu swój wolny niedzielny czas.

Wspaniałe gesty młodych serc są dowodem na to, iż nie potrafimy przejść obojętnie wobec potrzeb drugiego człowieka, a ludziom doświadczonym przez niełatwe życie i chorobę chcemy dać nadzieję na odzyskanie wzroku.

Na niesienie pomocy innym zawsze jesteśmy otwarci.

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl