zgaś światło

W dniach 02.12 i 04.12.19 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs dla klas 5 i 6 pt. ”Bezpieczny internet”. Imprezę poprzedziło obejrzenie prezentacji, poświęconej ważnemu problemowi społecznemu –hejtowi. Uczniowie mieli możliwość podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami związanymi z tym zjawiskiem, poznali definicje hejtu, dostali rady jak właściwie powinni postąpić, gdy będą ofiarą, świadkiem oraz osobą hejtujacą. Następnie rozpoczęliśmy część konkursową. Uczniowie musieli zmierzyć się z 5 konkurencjami, były to:

  • Ocena wcześniej przygotowanych przez poszczególne klasy plakatów pt:” Kulturalne zachowanie się w sieci.”
  • Wyjaśnienie sześciu pojęć związanych z internetem,
  • Przeanalizowanie scenek rodzajowych –ukazujących różne problemy bezpiecznego zachowania się w sieci oraz podanie wskazówek i pomysłów zapobiegającym takim sytuacjom,
  • Quiz wiedzy o bezpieczeństwie w internecie –uczniowie losowali po 2 pytania,
  • Każda klasa miała wymyśleć i narysować-Strażnika Bezpieczeństwa w sieci.

Konkurencje oceniało jury w składzie: vice dyrektor Jolanta Ładecka-Zawadzka, vice dyrektor Piotr Orepuk, oraz pani pedagog Wiola Sitek-Kapik. Najlepsze okazały się klasy: 5c, 5g, 5j, 6h, które zajęły I miejsce w w/w konkursie. Wszystkim klasom 5 i 6 dziękujemy za zaangażowanie i udaną zabawę.

 

Joanna Kotarska, Agnieszka Sobiecka

Copyright 2019 | Realizacja: cemit.pl