"Niech każdy miłość własną (...) kraju miłości poświęci!"

Dnia 10.05.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to jednocześnie okazja do Muzycznego Spotkania Pokoleń w ramach projektu "Starsi - Młodszym" realizowanego na terenie szkoły dzięki współpracy SP1 z Fundacją "Żyj Aktywnie po 50-tce".

To piękne wydarzenie uświetnili swoją obecnością Pan Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Pani Hanna Kułakowska - Michalak - Vice Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, przedstawiciele Rady Miasta Pani Katarzyna Wypych oraz Pani Anna Kostyrka, Pani Katarzyna Paprocka - przewodnicząca Rady Rodziców SP1 i członek zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz przedstawiciele Ośrodka Kultury.

To swoiste spotkanie seniorów i młodzieży szkolnej było dowodem wspólnej pasji i miłości do muzyki. Gościem honorowym, reprezentantem seniorów był Chór "Lira" pod kierownictwem Pana Romualda Stępniewskiego. W roli gospodarzy usłyszeliśmy chór szkolny "Do Re Mi" oraz uczniów klas I-VI w montażu słowno - muzycznym.

Uczestnictwo w w/w wydarzeniu dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wzruszeń. Wiersze o treści patriotycznej oraz krótki rys historyczny dotyczący ówczesnej sytuacji politycznej naszego kraju i pieśni w wykonaniu Chóru "Lira" i zespołu "Do Re MI" - chwyciły wszystkich za serca, uświetniając tym samym to spotkanie.

Na zakończenie uroczystości zostały wykonane inne utwory muzyczne w wykonaniu obu chórów, jako podsumowanie projektu "Starsi - Młodszym". Wszyscy przybyli goście i uczniowie mieli możliwość włączenia się do wspólnego śpiewu.

Społeczność uczniowska SP 1

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1396554157025271.1073741929.548396255174403&type=3