zgaś światło

10 października 2022r   

w SP 1na Świętojańskiej 18, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W tym dniu w bibliotece odbyło się spotkanie z Waldemarem Cichoniem autorem serii popularnych książek o kotku Cukierku. Jedna z nich “Cukierku, ty łobuzie” została włączona do kanonu lektur dla klas I-III 

Autor opowiadał dzieciom dlaczego postanowił pisać książki ( z wykształcenia jest politologiem, wiele lat pracował jako dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej ), skąd czerpie inspiracje do opowiadań, ile czasu zajmuje mu napisanie jednej książki. Odpowiadał też na szereg pytań zadawanych przez dzieci.  

Pisarz zaprezentował część swoich publikacji oraz odczytał fragment najnowszej części przygód niesfornego kota – Cukierka.  

Pan Cichoń zachęcał dzieci do czytania książek, tworzenia ich poprzez pisanie pamiętnika. 

Nasi uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z imienną dedykacją od autora.  

Dziękujemy Wydawnictwu Żakowskiemu za pomoc w organizacji spotkania i za książki podarowane dla każdej klasy. 😊😊😊 

Halina Borowiak 

Copyright 2021 | Realizacja: cemit.pl