W tym roku szkolnym Dzień Nauczyciela uczniowie naszej szkoły uczcili w trochę inny sposób. Samorząd kl. IV-VI zorganizował imprezę, której głównymi bohaterami byli nauczyciele, a ściślej mówiąc dwie drużyny nauczycieli:

UMYSŁY ŚCISŁE I SPORTOWCY wsparci pomocą pedagogiczną:

- pani Krystyna Łęcka

- pani Ewa Brzezik

- pani Bogusława Knotek

- pani Agnieszka Sobiecka

- pani Iwona Rybak

- pan Tomasz Art

HUMANIŚCI I JĘZYKOWCY wsparci pomocą psychologiczną

- pani Anna Margas

- pani Małgorzata Przychodzeń

- pani Zenobia Sieradzka

- pani Marta Studniarek

- pani Magdalena Magiera

- pani Madalena Rumniak

Musieli zmagać się z różnymi zadaniami, uczniowie natomiast oceniali wykonanie poszczególnych konkurencji. A oto zadania z jakimi mieli się zmierzyć zawodnicy:

Jak dobrze znacie swoją ukochaną szkołę?Każda drużyna musiała odpowiedzieć na pytania związane z naszą szkołą.

Zagadki i pytania z wiedzy. Nasi drodzy nauczyciele zamienili się rolami. ze swoimi uczniami i odpowiadali na zadania przygotowane przez uczniów.

Świat w procentach. W klasach IV – VI przeprowadzono sondę na temat szkoły. Wyniki wyrażono w postaci %. Zadaniem każdej drużyny było określić Czy to więcej czy mniej?

• Jaki procent uczniów nigdy nie ściągał na klasówkach? 50% to mniej czy więcej? Odp; mniej 40%
  • Jaki odsetek uczniów poszedłby w nasze ślady, tzn zostałby nauczycielem? 30% to mniej czy więcej? Odp. Mniej 20%
  • Jaki procent uczniów nie przynosi do szkoły telefonów komórkowych? 20% to mniej czy więcej?. Odp. Więcej 22%.
  • Jaki procent uczniów lubi swoją szkołę? 50% to mniej czy więcej? Odp. Więcej 60%

Zabawy zręcznościowe:

- przygotowanie fryzury na I Dzień Wiosny

- przepisanie na czas tekstu, notatki z lekcji (informacje na temat Dnia Nauczyciela)

- zrobienie breloczka lub bransoletki z gumek Loom Bands

Kto to jest?

Drużyny miały za zadanie odpowiedzieć o którym nauczycielu jest mowa na podstawie zagadek o nauczycielach napisane przez uczniów

Po wielkich zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców. Wygrała drużyna Humanistów i Językowców!!! W nagrodę otrzymała kupon do stołówki na dodatkową zupę!!!!!!!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy, bo ta liczyła się przede wszystkim!!!!

Zabawy konkursowe poprzedzone były częścią oficjalną, życzeniami dla nauczycieli, oraz występem zespołu wokalnego: „Do re mi” i występami uczennic z klasy IIIc

Joanna Kotarska, Anna Walenciak